Jdi na obsah Jdi na menu
 


Značka - PCE

21. 3. 2007

Značka - PCE

21.3. 2007

Tento týden byl opravdu plný kulturních zážitků. Vše začalo v úterý odpoledne, kdy jsem se vydala do města perníku, abych zde vypomohla na film. festu Jeden svět. Počasí "přálo", takže jsem do Pardubic přijela s dvouhodinovým zpožděním a totálně promočená dále do Divadla 29. Další dvě hodiny probíhalo sušení, popíjení kofí a pokuřování cigaet zn. Viceroy. Konečně nastal pravý čas a přítomnost mé osoby byla využita k veledůležité činnosti, což bylo trhání lístku před vstupem do sálu. K veledůležité činnosti patřil i veledůležitý výraz mé tváře, takže jsem nasadila výraz číslo 10 (!). Po necelé čtvrthodince jsem za sebou zavřela dveře a v místnosti se setmělo.Očima diváků, netrpělivě upřenými na plátno, jsem se nechala insporovat a upřela jsem je tam též. Začal snímek Kupředu levá, kupředu pravá, vyprávějící o žvotě mladých konzervativců a komunistů. Přiznám se, že jsem do této doby ani nevěděla, že takoví lidé existují = ŠOK pro mě..No nic. Film skončil a můj čas se navršil a jelikož mě druhý den čekal v Praze benefitní koncert, vyrazila jsem zpátky tam. Na vlak přicházím radějio 20 min dříve, abych našla vhodné místo k sezení. Cestou na nádr. mě napadlo, že jsem se vůbec nemusela sušit, jelikož počasí mi stále přálo, a to v mnohem větší míře než před tím. Po příchodu na nádr. zažívám další zklamání. Vlak má zpoždění-divné...Tentokrát jen 15 min. Během jízdy však nabral další, takže na Žižkov jsem dorazila po půlnoci....grrrrr.
5.20 ráno zvoní budík. Neváhám a vyskakuji z postele. Tak rychle, že mě to samotnou překvapilo a přemýšlela jsem, že bych si ještě lehla a zopakovala to znovu s trochou rozvahy. Na to jem ale líná a tek jsem raději začala přemýšlet nad tím, proč jsem vlastně vstala. Ha! Brigáda! Hm. V 6.45 už jsem byla na Hostivaři, kam mě dopravila tramvaj č. 26 a vyhledávala místo uskutečnění brigády. Věděla jsem, že jde o průzkum návštěvnosti OC, ale nevěděla jsem, co tato činnost obnaší.Obávala jsem se, že mě čeká jakési interview s návštěvníky centra, ale to, o čemž jsem byla následně poučena, byla asi nejúžasnější brigáda, co jsem zažila. Obdržela jsem jakýsi předmět, jež jsem ihned nazvala "klikátor" a příedmět, jež někdo přede mnou nazval židle. Sedm hodin jsem seděla na židli a mačkala klikátor pokaždé, když někdo vešel do budovy. Takže každou hodinu, půl hodiny spánek, pak naklikat určitý počet lidí,aby se neřeklo, pak přesun na jiné stanoviště a repete. Za tuto činnst jsem byla ohodnocena 70,- Kč/h. No, proč ne, že? Ve 14.00 padla. Úprk do bytu, rychlá příprava a už je 17.00 a já vyrážím na Anděla do Blues Rocku.Příchod. První panák. První pivson. Druhý pivson.....bosé nohy...Bílý Myšky .....panák.....krátce Den.....pivson.....panák..........panák......panák. Ýmo .......pivson..........panák....dražba ..........panák........pivson.........panák...........bar bar bar............wc......... konec........konec?(fotky zde) Čtyři potácející se postavy směřující do žižkovského bytu. Zastávka v KFC kde ti, jež toho byli trochu schopni, žádali o zbytky čehosi, čmuž se říká v KFC jídlo. Veselý výlet tramvajemi. Návštěva nějakého podniku (fakt nevím kterého, ale prodávalli tam alkohol), kde se koupila lahev červeného vína (tuším Frankovka) a už vycházíme do třetího patra cihlového domu Kubelíkova č.p. 1051. Odemknutí dveří šlo lépe, než jem čekala....ufff. Ba dokonce i dveře vlastního pokoje jsme neminuli. Jali jseme se otevříti lahev, pustiti muziku na sídý přehrávači a rozjela se skvělá afterparty, jejímž výsledkem bylo: politý koberec červeným vínem-1ks, polité kalhoty červeným vínem-1ks, politá peřina červeným vínem-1ks, politá hlava červeným vínem-moje. Dále jedna rozladěná kytara, několik vykouřených cigaret a naleznutí před tím utopeného zapalovače v pivu. Následně jeho ztracení.....něco kolem 5-6 hodiny ranní...únava..........spánek.
První z hnízda vyleze Kamila, jelikož musí od 8 do práce. Druhá jsem já, jelikož už déle nechci býti utlačována Vilémem ve své posteli, stěhuji se do vedlejšího pokoje a dále pokračuje jakýsi polospánek. Pak se probouzí Ondřej.......pak se probouzí celý byt, a to už je něco kolem 12. hodiny-poledne. Veselé opuštění bytu, Žižkova. Rozloučení se na Jiříkovi....Já vyrážím opět do Pardubic na Jeden svět. Zde jsem měla stejnou funkci jako v úterý + prodej lupenů. A už se blíží 22.hodina. Vyrážím do Bia, kde již vysedávají známé tváře, které jsem potkala ráno v bytě. Velký pivson, malý pivson, pár vtipných historek.........únava...........spánek.
Ráno. Šok, kde to jsem. Poté uvědomění, pocit úlevy a rychlé opuštění bytu. Počasí opět přeje, tak zapadám do nějaké restaurace a dávám si polévku + rohlík-1ks..Obsah mé peněženky mě ale restauraci donutil opustit, a tak se procházím a kochám pamětihodnostmi tohoto zajímavého města.Cca 5 hodin...ojoj. 15.00 D29 Jeden svět. 21.30 odchod z D29. Příchod Ondřeje, příchod Kamily, příchod do Tenisu. Tady už vyčkává Míša a už si dáváme něco k jídlu. A protože hlad je převlečená žízeň, tak..............myslím, že je to jasné..."jídlo" chutná, takže veselá nálada přichází celkem brzy a už vytahuji sirky ke hře na Zvíře a nemoc. Vtipné..Přichází David, odchází David. Přichází Vilém, odchází Míša, přichází Kim. Fotbálek-výhra -prohra.....celkem prohra.(fota) Čas se dovršuje, finance docházejí, únava se stupňuje. Přesun do Nory. Mezitím Vilém odchází, čemuž se všichni divíme. V Noře už to nestálo skoro za nic.Drželo nás tam jen dobré pití a to co se linulo z jukeboxu. Čtvrt na 5 už já a Kamla stojíme na nádraží, pojídáme sezamovou bagetu, přemýšlíme o životě. Já přemýšlím nad tím, komu dlužím kolik peněz, komu dlužím omluvu, komu vysvětlení a komu vlastně nedlužím nic. Po hodině stále přemýšlející nad stejnými věcmi, teď už ale na Hlavním nádr. v Praze, loučíme se s Kamilou a každá jdeme vlastní cestou do vlastních bytů. Spánek cca 3 hodiny. Byt je osazen Karasama-Miky, Hobit,Bratr, Pája, Zuzka, Káťa + já. Přepadá nás hlad a tak my naoplátku přepadáme žižkovskou knajpu a dáváme si vyprošťovací zlatavý mok a zelňačku...loučíme se.......odcházíme.........odjíždíme DOMU.

By zouhy

zkopírováno z zouhy.blog.cz (již neexistující)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Karas

(zouhy, 9. 7. 2007 13:11)

odkaz na Karase (co to je?) se nachází v levém sloupečku v okénku Oblíbené odkazy